•  Step Halı Yıkama sipariş ve danışma hattına  telefon etmenizle siparişiniz bilgisayar ortamında kayıt altına alınır. Belirlediğiniz tarihte, belirttiğiniz adresten halılarınız kapıdan  alınır. Karşılığında size sipariş fişi verilir. Halı Yıkama işlemi esnasında halınızın diğer halılarla karışmaması için fiş numarası halıya etiketlenir.

Halıları Ayırma ve Ölçme işlemi

  • Servis araçları ile alınan halılar, halı yıkama fabrikamıza getirilir. Araçtan indirme esnasında el dokuma, yün, ipek gibi hassas özelliklere sahip, farklı iplik ve boya kullanılarak yapılmış halılar ile overlok yapılacak halılar ayrılarak farklı bölgelere ayrılır. Bunun nedeni bu tür halıların yıkama tekniğinin diğer halılardan farklı oluşudur.

Toz Alma ve Çırpma İşlemi

  • Toz alma işlemi halıların toplanması sonrası halının içinde derinlemesine bulunan maddeleri halıdan uzaklaştırmak için kullanılan ilk makinedir Halı yıkama işleminden hemen önce kullanılır. Halıdan hem küçük hem de büyük ebatlı bütün tozlar, pislikler ve diğer maddeler bu makine sayesinde çıkartılmaktadır. Bu işlem sonucunda halıda çok büyük bir yumuşaklık farkı ortaya çıkar. Ayrıca halının temizlenmesi ve yıkanması çok daha kolay bir hale gelir.

Halı Yıkama İşlemi

  • 15 fırçalı tam otomatik makinelerde el değmeden son sistem makinede yıkanan halılarınız Türkiye’nin en iyi profesyonel halı şampuanı Era111 ile yıkanır. Kullanmış olduğumuz antibakteriyel ve antiviral sistem sayesinde halılarınız hem gözle görülür hem de gözle görülmeyen bütün harici dış etkenlerden arındırılır.

Sıkma işlemi

  • Sıkma aşamasına gelen halı 1500 – 2000 devir hızında dönen halı sıkma makinesinin kromdan yapılmış paslanmaz özellikteki, iç tamburuna yerleştirilerek makineye start verilir ve sıkma işlemi gerçekleştirilir. Halıları %95 oranında kuru olarak alınır.

Halıların Askılıklara Serilmesi ve Tamamen Kurutulması

  • Halı sıkma makinesinden %95 oranında kuru çıkan halılar açılarak askılıklara yerleştirilir. Tamamen kuruyana kadar askılıklarda bekletilir.

Son Kontrol – Hav Alma- Parfümleme_ Paketleme

  • Yıkandıktan sonra iyice kuruyan halılar, askılardan toplanıp kalite kontrol yani paketleme makinesine alınır. Yıkama sonrası üzerinde iplik kırıntısı, saç kılı vb. maddeler kalıp kalmadığına bakılır, eğer varsa makine sayesinde halının üzerindeki ölü hav ve bu maddeler alınır. Era111 halı parfümü ile parfümlenerek rulo halde sarılır. Halı yıkamanın en son aşaması olan ambalajlama işlemi tamamlanır ve halıların pırıl pırıl teslimatı gerçekleştirilir.